SM-maastot – Helsinki, Paloheinä 7.5.2023 - Juoksija (2024)

Lukulistalle

Kirjaudu käyttääksesi lukulistaa

Naiset 10 km

1 Johanna Peiponen Lapin Lukko 34.59

2 Susanna Saapunki Pudasjärven Urheilijat 35.00

3 Nina Chydenius Gamlakarleby IF 36.12

4 Taru Palsa Helsingin Kisa-Veikot 36.54

5 Cecilia Österblad Vasa IS 37.30

6 Satu Lipiäinen Ultrajuoksuseura Sisu 38.31

7 Petra Kilpeläinen Lahden Ahkera 39.04

8 Heidi Mustonen Varkauden Kenttä-Veikot 39.20

9 Johanna Sällinen Turun Urheiluliitto 39.29

10 Helena Knaapi Vasa IS 39.46

11 Maria Murtorinne-Taskinen Helsingin Kisa-Veikot 39.52

12 Sanna Kauppila Salon Vilpas 40.02

13 Janina Saarnio Turun Urheiluliitto 40.14

14 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 41.18

15 Maria Kasurinen Turun Urheiluliitto 41.35

16 Jonna Railio Helsingin Jyry 42.16

17 Heidi Horttanainen Imatran Urheilijat 42.39

18 Linda Aho Espoon Tapiot 47.07

19 Ingrid Jalas Helsingin Tarmo 47.47

20 Maija Karjalainen Oulun Pyrintö 49.45

Miehet 10 km

1 Ossi Kekki Lahden Ahkera 30.09

2 Tuomas Heikkilä Kenttäurheilijat-58 30.28

3 Antti Ihamäki Alajärven Ankkurit 31.00

4 Akseli Ruohola Liedon Parma 31.39

5 Joni Hirvikallio Turun Urheiluliitto 32.04

6 Vilho Loukkalahti IF Raseborg 32.11

7 Juho Ylinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 32.27

8 Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 32.34

9 Aki Nummela Helsingin Kisa-Veikot 32.54

10 Juuso Hakala Turun Urheiluliitto 33.24

11 Konsta Puutio Gamlakarleby IF 33.35

12 Rasmus Palmi Helsingin Kisa-Veikot 33.43

13 Antti-Pekka Niinistö Lahden Ahkera 33.57

14 Juho-Kusti Sivosavi Turun Weikot Yleisurheilu 33.58

15 Jan Kaas Gamlakarleby IF 34.02

16 Mika Sällinen Gamlakarleby IF 34.06

17 Otto Laitinen Kuusamon Erä-Veikot 34.08

18 Kristian Lindroos Kenttäurheilijat-58 34.13

19 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 34.15

20 Kalle Linnasaari Turun Urheiluliitto 34.17

21 Harri Hietamäki Vasa IS 34.21

22 Matti Rauma Turun Urheiluliitto 34.29

23 Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 34.31

24 Jonathan Kilpelä Jyväskylän Kenttäurheilijat 35.04

25 Tobias Jern Helsingfors IFK 35.22

26 Fabian Af Hällström Helsingfors IFK 35.48

27 Felix Hannelin Janakkalan Jana 36.11

28 Reijo Ronnila Heinolan Isku 36.23

29 Janne Jokinen Vaajakosken Kuohu 36.27

30 Riku-Antti Naskali Kylmäkosken Veikot 36.33

31 Miika Takala Jyväskylän Kenttäurheilijat 36.51

32 Lauri Miettinen Espoon Tapiot 37.50

33 Elias Mäntynen Kenttäurheilijat-58 38.14

34 Mikko Sallinen Endurance Ultrarunning Team 38.32

35 Simeon Hyyppä Vimpelin Veto 39.22

36 Jani Hänninen Pudasjärven Urheilijat 39.40

10 km sekajoukkuekilpailu

1 Lahden Ahkera 21

2 TuUL 22

3 HKV 24

4 GamlakarlIF 29

5 Vasa IS 36

6 TuUL II 38

Naiset 4 km

1 Kristiina Mäki Lahden Ahkera 13.33

2 Ilona Mononen Lahden Ahkera 13.35

3 Saija Seppä Suolahden Urho 14.18

4 Veera Mensonen Maaningan Mahti 14.20

5 Emilia Jousimaa Lahden Ahkera 14.28

6 Ulla Virtanen Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.30

7 Salla Laukkanen Joensuun Kataja 14.31

8 Veronika Virtapohja Lahden Ahkera 14.35

9 Pihla Hokkanen Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.38

10 Heini Ikonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.45

11 Lotta Sundqvist Turun Urheiluliitto 14.57

12 Iida Haataja Oulun Pyrintö 15.01

13 Amanda Virtanen Turun Urheiluliitto 15.03

14 Emma Hakala Espoon Tapiot 15.09

15 Julia Kekkonen Espoon Tapiot 15.09

16 Satu Lipiäinen Ultrajuoksuseura Sisu 15.17

17 Roosa Hämäläinen Kälviän Tarmo 15.21

18 Henna Vanhanen Pudasjärven Urheilijat 15.26

19 Raija Poutiainen Pudasjärven Urheilijat 15.32

20 Jenni Judin Kälviän Tarmo 15.32

21 Kaarina Lehtonen Hyvinkään seudun Urheilijat 15.34

22 Jemina Forss Tampereen Pyrintö 15.37

23 Roosa Lahtinen Ylöjärven Urheilijat 15.38

24 Natalija Nylund Lahden Ahkera 15.45

25 Elina Heikkinen Oulun Pyrintö 15.45

26 Helmi Vuorimaa Lahden Ahkera 15.55

27 Venla Turakainen Helsingin Tarmo 16.00

28 Minna Huovinen Pudasjärven Urheilijat 16.03

29 Rauha Buchwald Helsingin Kisa-Veikot 16.09

30 Linnea Harala Someron Esa 16.15

31 Anne Lyytinen Kenttäurheilijat-58 16.18

32 Roosa Pelkonen Mäntsälän Urheilijat 16.55

33 Anna Hyvärinen Turun Urheiluliitto 17.26

34 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 17.57

35 Maija Karjalainen Oulun Pyrintö 19.56

Joukkuekilpailu

1 Lahden Ahkera 8

2 JKU 25

3 TuUL 57

4 Lahden Ahkera II 58

5 Espoon Tapiot 63

6 Pudasjärven Urheilijat 65

7 Oulun Pyrintö 72

Miehet 4 km

1 Ossi Kekki Lahden Ahkera 11.52

2 Panu Jantunen Helsingin Kisa-Veikot 12.11

3 Hannu Granberg Lahden Ahkera 12.12

4 Samu Mikkonen Tampereen Pyrintö 12.12

5 Aleksi Kivelä Lempäälän Kisa Yleisurheilu 12.19

6 Joni Virkkala Gamlakarleby IF 12.21

7 Otto Kaario Jyväskylän Kenttäurheilijat 12.23

8 Aki Nummela Helsingin Kisa-Veikot 12.23

9 Samuli Hussa Pudasjärven Urheilijat 12.24

10 Eero Heinonen Turun Urheiluliitto 12.24

11 Miika Tenhunen Nivalan Urheilijat 12.25

12 Eero Saleva Helsingin Kisa-Veikot 12.28

13 Juho Ylinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 12.31

14 Väinö Venetjoki Gamlakarleby IF 12.35

15 Vilho Loukkalahti IF Raseborg 12.36

16 Kari Poutiainen Pudasjärven Urheilijat 12.37

17 Juuso Hakala Turun Urheiluliitto 12.42

18 Tuukka Mäkinen Turun Urheiluliitto 12.43

19 Antton Launto Sauvon Urheilijat 12.45

20 Jussi Eskola Jyväskylän Kenttäurheilijat 12.49

21 Konsta Hämäläinen Joensuun Kataja 12.52

22 Rami Oravakangas Pudasjärven Urheilijat 12.53

23 Aku Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 12.59

24 Mikko Hirvonen Joensuun Kataja 13.01

25 Samu Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 13.04

26 Jaakko Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat 13.08

27 Tuomas Puputti IF Raseborg 13.12

28 Jaakko Leinonen Ylikiimingin Nuijamiehet 13.15

29 Johannes Brunila Turun Urheiluliitto 13.18

30 Sami Petäjäjärvi Oulun Pyrintö 13.20

31 Kalle Linnasaari Turun Urheiluliitto 13.22

32 Rasmus Palmi Helsingin Kisa-Veikot 13.24

33 Sami Maamela Anjalan Liitto 13.29

34 Oskari Silvennoinen Joensuun Kataja 13.34

35 Jani Strömsholm IF Sibbo-Vargarna 13.35

36 Lasse Suonpää Kankaanpään Seudun Leisku 13.36

37 Oliver Asikainen Helsingin Kisa-Veikot 13.38

38 Juho Ylipekkala Lappeenrannan Urheilu-Miehet 13.41

39 Markus Teijula Naantalin Löyly 13.47

40 Tuomas Aho Limingan Niittomiehet 13.49

41 Elmo Ylä-Kotola Karhulan Katajaiset 13.56

42 Markus Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 14.00

43 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 14.00

44 Simeon Rissanen Limingan Niittomiehet 14.02

45 Dennis Rehnström IF Raseborg 14.04

46 Aki Kauppinen Sjundeå IF 14.06

47 Teppo Syrjälä Tampereen Pyrintö 14.07

48 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 14.09

49 Jaakko Kotajärvi Limingan Niittomiehet 14.09

50 Samuli Mattila Hämeenlinnan Tarmo 14.10

51 Joonas Kuisma Teivo Stayers 14.13

52 Antti Nisonen Mikkelin Kilpa-Veikot 14.15

53 Simo Lyyra Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 14.16

54 Henri Taipale Kenttäurheilijat-58 14.20

55 Mikko Sallinen Endurance Ultrarunning Team 15.17

56 Stephen Kurki Naantalin Löyly 15.38

57 Asmo Ahola Endurance Ultrarunning Team 16.07

Joukkuekilpailu

1 HKV 22

2 JKU 40

3 TuUL 45

4 PudasjU 47

5 JoKa 79

6 IFRaseb 87

7 HKV II 112

8 LUU 113

Naiset 22 4,0 km

1 Janette Vänttinen Helsingin Kisa-Veikot 14.21

2 Veera Laaksoviita Suomussalmen Rasti 14.38

3 Vilma Pere Euran Raiku 14.56

4 Lotta Tarvainen Joensuun Kataja 15.15

5 Emma Ranta Lempäälän Kisa Yleisurheilu 15.22

6 Silja Lauri Pohjan Koitto 15.25

7 Katariina Kärkkäinen Iisalmen Visa 15.28

8 Veera Kontkanen Joensuun Kataja 15.54

9 Aada Miskala Joensuun Kataja 15.59

10 Katri Saavalainen Sysmän Sisu 16.07

11 Nelli Hiippavuori Turun Urheiluliitto 16.17

12 Alisa Pennanen Forssan Salama 16.30

13 Suvi Rantala Hämeenlinnan Tarmo 17.03

14 Helmi Karjainen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 17.11

15 Ida Heikkinen Karhulan Urheilijat 17.18

16 Krista Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 19.10

Joukkuekilpailu

1 Joensuun Kataja 21

Miehet 22 6,0 km

1 Mikko Kauppinen Vieremän Koitto 18.32

2 Niko Putkinen Lahden Ahkera 18.39

3 Walte Hautala Lahden Ahkera 19.04

4 Touko Seppä Turun Urheiluliitto 19.12

5 Arash Ahmad Gul Lahden Ahkera 19.13

6 Rasmus Krogell Kenttäurheilijat-58 19.31

7 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 19.38

8 Valter Joensuu IK Falken 19.52

9 Tuomo Lepistö Turun Urheiluliitto 20.07

10 Samuli Kero Vammalan seudun Voima 20.10

11 Emil Jansson IK Falken 20.17

12 Topias Arola Turun Urheiluliitto 20.21

13 Otto Gripenberg IK Falken 20.23

14 Max Walther Kenttäurheilijat-58 20.28

15 Jonny Donner Helsingfors IFK 20.31

16 Joona Sointu Lempäälän Kisa Yleisurheilu 20.34

17 Wäinö Hautala Lahden Ahkera 20.52

18 Junnu Korvenpää Kenttäurheilijat-58 20.58

19 Matias Mononen Lahden Ahkera 21.11

20 Rasmus Lerstrand Vasa IS 21.13

21 Juuso Honkanen Lahden Ahkera 21.23

22 Onni Ikonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 21.43

23 Veeti-Valtteri Soikkeli Oulun Pyrintö 21.45

24 Valtteri Luomala Kauhavan Wisa 22.06

25 Elias Marjamäki Tampereen Pyrintö 22.20

26 Joona Heikkerö Porvoon Urheilijat 22.52

27 Samuel Räty Keravan Urheilijat 23.05

Joukkuekilpailu

1 Lahden Ahkera 10

2 TuUL 25

3 PedersFa 32

4 KU-58 38

5 Lahden Ahkera II 57

Naiset 19 4,0 km

1 Eva Peltopuro Vantaan Salamat 14.41

2 Nelli Viskari Lappeenrannan Urheilu-Miehet 14.47

3 Miina Kilpeläinen Viipurin Urheilijat 14.51

4 Ella Sorvisto Kuivasjärven Aura 15.04

5 Nora Kytäjä Lempäälän Kisa Yleisurheilu 15.29

6 Vilma Sorvisto Kuivasjärven Aura 15.45

7 Sini-Minea Saarikoski Keravan Urheilijat 15.52

8 Helmi Karkiainen Jyväskylän Kenttäurheilijat 16.05

9 Petriina Niininen Tampereen Pyrintö 16.08

10 Liina Hyyppä Gamlakarleby IF 16.25

11 Ella Hulkki Vasa IS 16.30

12 Emma Syväoja Lappeenrannan Urheilu-Miehet 16.43

13 Elina Turunen Kuivasjärven Aura 16.54

14 Enni Petrelius Pohjan Koitto 17.06

15 Roosa Heikkinen Karhulan Urheilijat 17.16

16 Veera Turakainen Helsingin Tarmo 17.22

17 Helmiemilia Malin Heinolan Isku 17.26

18 Alina Tikka Joensuun Kataja 18.52

Joukkuekilpailu

1 Kuivasjärven Aura 22

Miehet 19 6,0 km

1 Anssi Mustonen Koiviston Kipinä 19.42

2 Lauri Nokkala Lappeenrannan Urheilu-Miehet 19.44

3 Henri Säisä Iisalmen Visa 20.07

4 Eemeli Hirvonen Joensuun Kataja 20.15

5 Sisu Moilanen Turun Urheiluliitto 20.28

6 Leevi Holmström Lahden Ahkera 20.29

7 Juho Länsiluoto Pakilan Veto 20.32

8 Martti Majuri Lappeenrannan Urheilu-Miehet 20.35

9 Veeti Savolainen Keravan Urheilijat 20.37

10 Roni Piilinen Turun Urheiluliitto 20.42

11 Aarni Eijs Salon Vilpas 20.45

12 Elias Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 20.45

13 Oscar Nyholm Borgå Akilles 21.11

14 Otto Ruuskanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 21.18

15 Joona Heiskanen Kenttäurheilijat-58 21.25

16 Santtu Heiskanen Kenttäurheilijat-58 21.28

17 Hannes Nikkinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat 21.33

18 Eino Haara Pakilan Veto 21.35

19 Elmeri Kero Turun Urheiluliitto 21.38

20 Kasper Biskop Gamlakarleby IF 21.44

21 Jimi Rousu Gamlakarleby IF 22.11

22 Lauri Hiisvirta Vasa IS 22.16

23 Jimi Mujunen Lahden Ahkera 22.31

24 Robin Fransman IF Sibbo-Vargarna 22.48

25 Mika Kärkkäinen Kauhavan Wisa 22.56

26 Kasper Lindeberg Lahden Ahkera 22.58

27 Jami Rinta-Jaskari Lappeen Riento 23.45

28 Niila Myllymäki Viipurin Urheilijat 26.40

Joukkuekilpailu

1 LUM 24

2 TuUL 34

3 Lahden Ahkera 55

Naiset 17 4,0 km

1 Sara Säkkinen Limingan Niittomiehet 15.12

2 Kaisa Keränen Kuivasjärven Aura 15.17

3 Sofia Rinne Lahden Ahkera 15.26

4 Inka Peltola Lahden Ahkera 15.26

5 Alisa Emaldynova Salon Vilpas 15.39

6 Nella Hjort Espoon Tapiot 15.40

7 Taimi Vallinoja Helsingin Kisa-Veikot 15.44

8 Venla Virrantuomi Helsingin Kisa-Veikot 15.49

9 Anni Mäki-Hokkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 15.53

10 Sointu Oinas Pohjan Koitto 15.55

11 Ilona Pelli Mikkelin Kilpa-Veikot 16.04

12 Linnea Kero Turun Urheiluliitto 16.07

13 Anessa Kisner Limingan Niittomiehet 16.07

14 Iiris Airaksinen Siilinjärven Ponnistus 16.20

15 Kerttu Huttunen Siilinjärven Ponnistus 16.23

16 Milja Pyyhtiä Limingan Niittomiehet 16.31

17 Ilona Takala Alajärven Ankkurit 16.35

18 Lotta Talvensaari Kuivasjärven Aura 16.44

19 Ida Nordkvist Vasa IS 16.50

20 Stella Ehnström Vasa IS 16.51

21 Ella Huuskonen Seinäjoen Seudun Urheilijat 16.51

22 Vilja Hujanen Forssan Salama 16.55

23 Saana Kajander Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 17.03

24 Anna Tarasova Vantaan Salamat 17.04

25 Venla Kapiainen Mikkelin Kilpa-Veikot 17.06

26 Liinu Järvinen Alajärven Ankkurit 17.13

27 Säde Laitinen Helsingin Kisa-Veikot 17.15

28 Hilla Tenho Noormarkun Nopsa 17.18

29 Matleena Sivén Lahden Ahkera 17.18

30 Lotta Nivukoski Lapuan Virkiä 17.24

31 Taru Repo Pohjan Koitto 17.25

32 Helmi Koskela Ikaalisten Urheilijat 17.32

33 Hanni Koski Kangasalan Kisa 17.38

34 Martta Lehtinen Salon Vilpas 18.00

35 Iina Päärni Turun Urheiluliitto 18.16

36 Linnéa Davidsson Tampereen Pyrintö 18.44

37 Pinja Kykkänen Tampereen Pyrintö 18.51

38 Ava Nieminen Gamlakarleby IF 19.22

39 Olga Tarasova Vantaan Salamat 19.44

40 Alisa Lindfors Pargas IF 20.03

41 Selma Määttälä Gamlakarleby IF 20.18

42 Cornelia Vuorio Turun Urheiluliitto 20.29

43 Iiris Ijäs Kangasalan Kisa 21.13

Joukkuekilpailu

1 Limingan Niittomiehet 30

2 Lahden Ahkera 36

3 Helsingin Kisa-Veikot 42

4 Turun Urheiluliitto 89

Miehet 17 4,0 km

1 Eetu Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 13.03

2 Juho Hyyryläinen Vaalan Karhu 13.06

3 Joonatan Venäläinen Imatran Urheilijat 13.06

4 Mikaïl Uusipere Espoon Tapiot 13.13

5 Akseli Pesu Lempäälän Kisa Yleisurheilu 13.17

6 Anton Kemppi Nurmijärven Yleisurheilu 13.29

7 Valtteri Partanen Lahden Ahkera 13.30

8 Aapo Mäkiniemi Limingan Niittomiehet 13.32

9 Jonne Mourujärvi Nurmijärven Yleisurheilu 13.34

10 Santeri Kallio Kälviän Tarmo 13.36

11 Kasper Björkbacka Vetelin Urheilijat 13.38

12 Aleksi Ahlfors Rauman Urheilijat 13.40

13 Jens-Aarne Kero IF Raseborg 13.41

14 Eden Kotilainen Mikkelin Kilpa-Veikot 13.43

15 Lauri Alm Mikkelin Kilpa-Veikot 13.43

16 Eero Ranta Lempäälän Kisa Yleisurheilu 13.44

17 Lauri Lakanen Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.02

18 Rasmus Laapas Nurmijärven Yleisurheilu 14.09

19 Ukko Ikonen Vantaan Salamat 14.09

20 Isak Finskas IF Femman 14.10

21 Casper Holm IF Fyren 14.15

22 Ville Korhonen Kenttäurheilijat-58 14.15

23 Väinö Haara Kenttäurheilijat-58 14.22

24 Tommi Sivill Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.23

25 Oliver Hellstedt Espoon Tapiot 14.24

26 Tero Korpi Kenttäurheilijat-58 14.25

27 Vili Hahto Kenttäurheilijat-58 14.26

28 Viktor West IK Falken 14.31

29 Valtteri Kinnunen Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.50

30 Lenni Kallela Kenttäurheilijat-58 14.51

31 Aleksi Karvo Vantaan Salamat 14.54

32 Konsta Vuorela Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.58

32 Rasmus Vankka Tampereen Pyrintö 14.58

34 Adam Holm IF Nykarlebynejden 14.58

35 Kalle Aalto Suonenjoen Vasama 14.59

36 Hannu Sjöblom Loimaan Leisku 15.02

37 Einar Vickholm Lapinjärven Urheilijat 15.05

38 Jerry Vilenius Helsingin Kisa-Veikot 15.11

39 Jesse Salo Lempäälän Kisa Yleisurheilu 15.12

40 Niilo Mölsä Porvoon Urheilijat 15.15

41 Tuomas Tonteri Anjalan Liitto 15.16

42 Väinö Länsiluoto Pakilan Veto 15.18

43 Peik Riska Helsingin Kisa-Veikot 15.22

44 Marius Riihimäki Tampereen Pyrintö 15.29

45 Eelis Sahlsten Kenttäurheilijat-58 15.32

46 Lukas Jansson IK Falken 15.33

47 Emil Alajoutsijärvi Espoon Tapiot 15.33

48 Aaro Jaakkola Porvoon Urheilijat 15.45

49 Kasperi Kemppainen Espoon Tapiot 15.49

50 Vilho Vehmas Urjalan Urheilijat 15.51

51 Arttu Viljanen Tampereen Pyrintö 15.56

52 Urho Klén Turun Urheiluliitto 16.23

53 Hugo Haanpää Turun Urheiluliitto 16.28

54 Elias Szánti Tampereen Pyrintö 16.49

Joukkuekilpailu

1 MiKV 30

2 NurmijYU 33

3 LempKi 60

4 JKU 70

5 KU-58 71

6 EspTa 76

Tytöt 15 4,0 km

1 Ella Rautawaara Espoon Tapiot 14.59

2 Kia Sairanen Tampereen Pyrintö 15.12

3 Winnie Markén IF VOM 15.22

4 Noora Hukka Joensuun Kataja 15.30

5 Vilma Pentilä Kauhajoen Karhu 15.37

6 Aino Tarkiainen Mikkelin Kilpa-Veikot 15.47

7 Venla Mennala Hämeenlinnan Tarmo 15.48

8 Emma Haka-Risku Nokian Urheilijat 15.51

9 Enni Räisänen Anjalan Liitto 16.02

10 Moonika Riihimäki Tampereen Pyrintö 16.04

11 Hilma Hyyrynen Anjalan Liitto 16.04

12 Hilla Tuominen Lahden Ahkera 16.05

13 Siiri Kotamäki Keravan Urheilijat 16.07

14 Tessa Herronen Kälviän Tarmo 16.09

15 Ronja Hannén Porvoon Urheilijat 16.10

16 Kaisla Passlin Limingan Niittomiehet 16.11

17 Helene Koivisto Janakkalan Jana 16.15

18 Silja Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 16.36

19 Tilde Finskas Vasa IS 16.46

20 Livia Kytömaa Espoon Tapiot 16.49

21 Emma Hartikainen Espoon Tapiot 16.51

22 Miisa Mäittälä Porvoon Urheilijat 16.54

23 Paola Kero Turun Urheiluliitto 16.59

24 Elsa Erkkilä Kuivasjärven Aura 17.01

25 Elli Halonen Joensuun Kataja 17.03

26 Klaara Mertsalo Espoon Tapiot 17.07

27 Helka Heinonen Liedon Parma 17.08

28 Taika Henttonen Helsingin Kisa-Veikot 17.10

29 Anni Hammar Lahden Ahkera 17.13

30 Sade Hyvärinen Helsingin Kisa-Veikot 17.15

30 Elma Uusipaikka Vahdon Tuisku 17.15

32 Siiri Tarkka Tampereen Pyrintö 17.21

33 Aava Hytti Karhulan Katajaiset 17.21

34 Iida Lehto Turun Urheiluliitto 17.25

35 Lotta Lehtinen Helsingin Kisa-Veikot 17.26

36 Ghina Bouhlal Viipurin Urheilijat 17.31

37 Elisa Linnakangas Oulun Pyrintö 17.33

38 Aino Koskela Anjalan Liitto 17.37

39 Mette Oinonen Joensuun Kataja 17.37

40 Ilona Aalto Suonenjoen Vasama 17.40

41 Celina Nordkvist Vasa IS 17.43

42 Milla Elovaara Salon Vilpas 17.46

43 Meira Hyvärinen Salon Vilpas 17.52

44 Venla Pyykkö Joensuun Kataja 17.58

45 Iines Sikkilä Lapuan Virkiä 18.14

46 Lotta Kero Turun Urheiluliitto 18.18

47 Aino Ahonen Heinolan Isku 18.21

48 Matleena Ketola Gamlakarleby IF 18.50

49 Matilda Hatakka Imatran Urheilijat 18.50

50 Saga Kallioinen Mikkelin Kilpa-Veikot 19.04

51 Anna Hirsto Helsingin Kisa-Veikot 19.28

52 Mimi-Amanda Ovaskainen Viipurin Urheilijat 20.10

53 Iiris Koski Salon Vilpas 20.21

Joukkuekilpailu

1 Espoon Tapiot 42

2 Tampereen Pyrintö 44

3 Anjalan Liitto 58

4 Joensuun Kataja 68

5 Mikkelin Kilpa-Veikot 74

6 Helsingin Kisa-Veikot 93

7 Turun Urheiluliitto 103

8 Salon Vilpas 138

Pojat 15 4,0 km

1 Sisu Saarinen Turun Urheiluliitto 13.19

2 Antti Ristanen Loimaan Leisku 13.30

3 Sander Wikblom IF Nykarlebynejden 13.33

4 Samuli Saarikoski Keravan Urheilijat 13.39

5 Atte Virtanen Liedon Parma 13.49

5 Santtu Mylläri Teuvan Rivakka 13.49

7 Aatos Hämäläinen Pakilan Veto 13.49

8 Justus Korvenpää Kenttäurheilijat-58 14.07

9 Leo Rajaniemi Lahden Ahkera 14.18

10 Kasper Redman Lahden Ahkera 14.18

11 Kent Lindholm Lovisa Tor 14.20

12 Iiro Säisä Kiuruveden Urheilijat 14.23

13 Tatu Virtanen Liedon Parma 14.26

14 Vilho Hietala Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.29

15 Eemil Veikkola Kiuruveden Urheilijat 14.34

16 Otso Leinonen Nurmijärven Yleisurheilu 14.35

17 Joonatan Kulmala Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.44

18 Onni Virtanen Salon Vilpas 14.48

19 Rasmus Koski Kauhajoen Karhu 14.48

20 Toivo Koivu Vammalan seudun Voima 14.49

21 Niilo Kouvalainen Kiuruveden Urheilijat 14.53

22 Leo Kervinen Helsingin Kisa-Veikot 14.54

23 Niilo Linnamaa Kangasalan Kisa 15.01

24 Antti Kirves Kenttäurheilijat-58 15.01

25 Leevi Söyrilä Salon Vilpas 15.02

26 Mikael Venäläinen Imatran Urheilijat 15.05

27 Eero Martomaa Espoon Tapiot 15.11

28 Oskari Piirainen Porvoon Urheilijat 15.15

29 Elia Katajalaakso Kannuksen Ura 15.16

30 Leevi Piispanen Kenttäurheilijat-58 15.16

31 Arvid Kock IK Falken 15.18

32 Hannes Söderman IF Fyren 15.19

33 Evert Ikonen Espoon Tapiot 15.24

34 Tuomas Suopajärvi Maskun Kataja 15.25

35 Paavo Heiskanen Pakilan Veto 15.33

36 Tony Ahlvik IK Falken 15.36

37 Joona Rauha Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 15.38

38 Elias Eriksson IF Nykarlebynejden 15.42

39 Filip Nyström Porvoon Urheilijat 15.46

40 Alex Ahlgren Porvoon Urheilijat 15.50

41 Joel Mäki Kiuruveden Urheilijat 15.52

42 Eetu Muhonen Seinäjoen Seudun Urheilijat 15.54

43 Marius Ramstedt IF Fyren 15.55

44 Emil Anderssen IK Falken 16.03

45 Valtteri Järvelä Oulun Pyrintö 16.20

46 Teemu Jauhiainen Viipurin Urheilijat 16.22

47 Anton Lindfors Pargas IF 16.23

48 Vilho Kunttu Mikkelin Kilpa-Veikot 16.25

49 Nuutti Leppänen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 16.27

50 Olli Rauha Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 16.28

51 Arttu Kummala Ylikiimingin Nuijamiehet 16.31

52 Lauri Niemi Rekolan Raikas 16.35

53 Otto Lindstedt Mikkelin Kilpa-Veikot 16.35

54 Onni Keinänen Pakilan Veto 16.36

55 Joonas Kolehmainen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 16.43

56 Casper Penttilä Lahden Ahkera 16.57

57 Oskari Heinonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 16.59

58 Julius Saarinen Vantaan Salamat 17.02

59 Konsta Räihä Mikkelin Kilpa-Veikot 17.07

60 Korawik Saendee Valkealan Kajo 17.29

61 Niklas Göransson Janakkalan Jana 18.03

62 Rasmus Helasuo Vantaan Salamat 18.05

Joukkuekilpailu

1 KiuruvU 48

2 KU-58 61

3 LA 75

4 JKU 88

5 PakilVe 96

6 PorvU 107

Mainos

SM-maastot – Helsinki, Paloheinä 7.5.2023 - Juoksija (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Clemencia Bogisich Ret

Last Updated:

Views: 6205

Rating: 5 / 5 (80 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Clemencia Bogisich Ret

Birthday: 2001-07-17

Address: Suite 794 53887 Geri Spring, West Cristentown, KY 54855

Phone: +5934435460663

Job: Central Hospitality Director

Hobby: Yoga, Electronics, Rafting, Lockpicking, Inline skating, Puzzles, scrapbook

Introduction: My name is Clemencia Bogisich Ret, I am a super, outstanding, graceful, friendly, vast, comfortable, agreeable person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.